пятница, 16 декабря 2011 г.

Історії у фото від Nicola Taylor

Нікола Тейлор народився і вирісь у графстві Йоркшир, Великобританія. В дитинстві маленький Нікола заслухався народними казками та легендами. Згодом дитячі історії про привидів та відьом перенеслись на світлини британського фотографа.

"Я відкрив для себе фотографію досить пізно." - розповідає Нікола - "Мені був 31 рік. Але я завжди любив оповідання, казки та історії. Читати чи розповідати, не було жодної різниці. Свої легенди я розповідаю за допомогою кольору, форми, гри світла та тіней."








понедельник, 12 декабря 2011 г.

Художник-ілюзіоніст Олег Шупляк

Якби Сальвадор Далі побачив ці картини, одразу б нервово закурив. Український художник Олег Шупляк запудрує мізки поціновувачам мистецтва. На перший погляд звичайнісінькі пейзажі, але то там голова Шевченка прихована, то Гоголь проскакує, то Фрейд виглядає... Створені художником-ілюзіоністом полотна просто шедевральні. Доречі, Олег Шупляк викладає ристунок і живопис в художній школі. Уявіть, як пощастило його учням...











четверг, 8 декабря 2011 г.

Баба з снігу, людям легше!

Восьмий день зими і лише сьогодні почав падати сніг. Скромно впав, скромно розтанув, ніби і не було. Але я одразу згадала дитинство, коли чекаєш та радієш першим сніжинкам на долонях, як мандаринам та олів'є на новорічному столі. Зима - це тепла ковдра, варення, лижі, сніжки, сани, ковзани і... снігова баба. Ліплять їх рідко, але завзято. Ось так завзято майстрували баб  в містечку Breckenridge. Доліпились... Тепер місто "бєлий, савсем бєлий", бо там проходить щорічне Міжнародне змагання снігових скульптур. Правда гарно?








среда, 7 декабря 2011 г.

Art & Wood

Унікальна виставка – експеримент у галузі мистецтва та дизайну Art & Wood стартуватиме вже цієї п'ятниці. Експеримент у поєднанні звичайних домашніх предметів та мистецтва. Ідея створення виставки належить куратору Маріані Джулай.

Художникам було запропоновано відійти від звичної площини полотна та розписати предмети інтер'єру простих форм: табурет, стіл, скриню, ширму, спробувати поєднати естетичне з функціональним. Для проекту була спеціально виготовлена колекція предметів з екологічно чистої фінської деревени.

Наповнюючи простір галерейного "білого куба" своїми живописними творами та утилітарними арт-об'єктами, художники створять ком позицію-інтер'єр, зв'язавши в єдине ціле всі його деталі.

У рамках виставки заплановано тематичні майстер-класи та лекції.

Учасники проекту: Марта Базак, Олексій Белюсенко, Леонід Бернат, Ілля Джулай, Неллі Ісупова, Сергій Козак, Надія Козак, Олена Козак, Тетяна Кисельова, Михайло Левченко, Олексій Малих, Оксана Попінова, Олена Придувалова, Тетяна Рубльова, Тимофій Сауткін, Софія Степан, Іван Семесюк, Борис Фірцак, Давид Шарашидзе.

Виставка триватиме у Центрі сучасного мистецтва "М17" 10-19 грудня з 10:00 до 20:00 (понеділок – вихідний). Тел.: +380 (44) 596 20 30.




вторник, 6 декабря 2011 г.

Вакарчук покаже "Брюссель"

"Дочекались! Нарешті! Ура!" - ось так крикнули в серцях усі фани Океанів. Фронтмен гурту Святослав Вакарчук буквально через тиждень зіграє он-лайн концерт на підтримку нового альбому "Брюссель". 13 грудня о 16:00 кожен охочий зможе побувати на майже живому виступі Вакарчука за допомогою сайту YouTube. В зазначений день достатньо буде перейти за посиланням http://www.youtube.com/VakarchukBrussels , щоб потрапити в Брюссель.

 З середини літа Святослав Вакарчук працює над сольним проектом. Для нього фронтмен Океанів вибрав невипадкових музикантів. На клавішних грає екс-океанівець Дмитро Шуров. 

Звуками гітари усіх порадував нинішній музикант гурту Петро Чернявський. 


А підспівує Святославу сам Сергій Бабкін. "Бек-вокаліст" зізнався, що до нового амплуа йому доводилось декілька днів звикати.




Від такого зіркового коктейлю голова йде обертом. Хочеться вже побачити виступ. Поки можна насолодитись новим відео на пісню "Airplane". Кліп знімали в одному з терміналів аеропорту "Бориспіль". Спеціально для зйомок приміщення не закривали, тож пасажири бачили весь процес на власні очі. Музиканти грали на своїх інструментах, використовуючи смартфони та ноутбуки, Святослав співав без мікрофона. І все це на очах здивованих пасажирів.


Ставши заручниками не терористів, а щасливих обставин, пасажири діставали телефони і знімали власні кліпи.

 
 На відео видно, що Вакарчук та його сольний "бенд" замість зйомок кліпу, влаштували міні-концерт. Неймовірна енергетика відчувається навіть через монітор. Цікаво, а чи витримає інтернет ще більший драйв під час живого виступу вакарчука? Побачимо вже за тиждень.

понедельник, 5 декабря 2011 г.

Зворотна сторона монстра

Гітлер - одна з найстрашніших та найзагадковіших постатей ХХ століття. Верхівка та серце Третього рейху, чудовий військовий стратег, гарний оратор та найбездушніший убивця усіх часів.  А ще... досить непоганий художник...


Малювати майбутній фюрер почав маленьким хлопчиком. У 18 років дитяча мрія та жага до творчості привели Адольфа Гітлера у Віденську художню академію. Але він з тріском провалив вступні іспити. Невдаха художник залишився у Відні. Протягом декількох років фюрер жив у притулку для бідних, перебивався невеличкими заробітками і читав політичну літературу.




Малювання Гітлен не полишив. Але за молодим художником не ганялись. Зрідка він продавав свої невелички шедеври, інколи йому випадала нагода працювати ілюстратором. У малюванні, як і у всіх справах, у фюрера проявлялась німецька педантичність: малював він виключно тричі на тиждень і не більше трьох малюнків за день. 



Арт здобутками фюрер похвалитися не може. За його акварельні пейзажі давали небагато. Він ледве зводив кінці з кінцями. А от у 1999 році дві картини Гітлера обійшлися невідомому колекціонеру у 131 тисячу доларів. 



Пейзажі фюрера бідні на кольори. Загалом домінує сірий та коричневий.  



Молодий художник захоплювався кубістами. Але його техніка тяжіла до класиків. Чи то вплив Мюнхенської школи, чи то небажання приймати нові форми у своїх картин, але фюрер волів радше милуватись сучасним мистецтвом здалеку, ніж привносити його у свої маоюнки. 



Коли дивишся на ці пейзажі, складно повірити, що створив їх монстр ХХ століття. За попередніми підрахунками диктатору належать понад тисячу картин. Сьогодні їх цінують як ніколи. А ціна за один невеличкий малюнок починається від 3 тисяч доларів. 
 

воскресенье, 4 декабря 2011 г.

Модний Іхтіандр від Sølve Sundsbø

У 2010 році відомий фешн фотограф  Sølve Sundsbø створив серію знімків "Дівчина з Атлантиди". Чи то одяг таких модних небожителів як  Miu Miu, Versace, Alexander McQueen, чи то креативність фотографа, чи професіоналізм української моделі Алли Костромічевої, але вона дійсно виглядає як міфічна істота з Атлантиди.

Ці фото заспокоюють так само як і вода. На них можна дивитись безкінечно. Одяг провідних дизайнерів настільки гармонійно вписується в водні глибини, складається враження, що як мінімум вони створювали свої шедеври для цієї фотосесії. При цьому хочеться вірити, що насправді цей одяг дістали з глибини морського дна.  







суббота, 3 декабря 2011 г.

Затиснувши пензля між зубами

Коли потрапляєш в Європу, не віриш своїм очам - на вулицях нереально багато людей з обмеженими можливостями. Починаєш думати, що в нас інвалідів не багато, та й ті жебракують у метро або на вулицях. Насправді їх не мало, більше 2-х мільйонів. От тільки в файній Юкрайні умов для нормального існування людей з обмеженими можливостями не створено. Але вони є, їх багато і вони кльові! Веселі, завзяті, а ще талановиті.






Історії створення таких картин можуть залити байдужим людину лише з крижаним серцем. Часто такі полотна пишуть люди без пальців, тримаючи пензля ногами або ж затиснувши між зубами. Такі історії надихають на подальший розвиток і дають зрозуміти, що нам точно нема на що жалітись.